SBV68MD02E

59.900,оо ден.

55.900,оо ден.

SBV68MD02E

Опис :

SBV68MD02E e seria 6, A++ ен.класа потполно вградна м. за садови 60см- OpenAssist

Капацитет : 14 комплета

Бучавост : 42 dB(A) re 1 pW

SilenceProgram: исклучително, ултра тивка работа на машината од само 39 dB

OpenAssist: едноставно и лесно отварање на вратата од машината без рачка

TimeLight: статусот на програмата и преостанатото време се јасно прикажзни на подот во висока резолуција

EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција

Програми/Функции:

Бр.програми 8 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C, Silence 50 °C, Стакло 40 °C, 1h 65 °C, Брз 45 ° C, Плакнење

Број на температури : 5

Број на посебни функции : 3

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

HygienePlus – антибактериско долго перење на висока температура од 70 °C

Екстра сушење, прилагодено за сушење пластика

Програм дизајниран за чистење на машината за садови

Технологија/Сензорика:

ActiveWater- максимална економичност при користење на водата

DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
Регенеративна електроника
Трослоен самочистечки филтер

Управување/Дисплеј:

PiezoTouchControl – контролите се на допир

TimeLight: статусот на програмата и преостанатото време се јасно прикажзни на подот во висока резолуција

Можност за одложен старт : 1-24 часа

LED дисплеј за повторно полнење на сол

LED дисплеј за повторно полнење на сjaj

Систем на корпи во машината:

VarioDrawer – Повеќе место во машината за садови благодарение на трета фиока

Rackmatic – горната корпа се прилагодува по висина

Сигурност и заштита:

AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава

Внатрешноста од нерѓосувачки челик

Целосна гаранција на производот од 24мес.