SMV8YCX01E

89.900,оо ден.

SMV8YCX01E

Опис :

SMV8YCX01E e seria 8, A+++ ен.класа потполно вградна м. за садови

PerfectDry со Zeolith технологија за едноставно Најдобро Сушење

Капацитет : 14 комплета

Бучавост : 43 dB(A) re 1 pW

Silence program: исклјучително тивка работа на машината со бучавост од 41 dB

ZeolithDrying: светски рекорд во најниска потрошувачка на ел. енергија во својата класа

EmotionLight: две моќни LED светилки ја осветлуваат внатрешноста со замаглено сино светло

TFT екран: Ви прикажува информации за перењето, преостанато време и заштедата на вода и ел. енергија

EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција

Програми/Функции:

Бр.програми 8 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C, Silence 50 °C, Стакло 40 °C, Краток 60 °C, Брз 45 ° C, Плакнење, Favourite

Број на температури : 6

Број на посебни функции : 5

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

HygienePlus – антибактериско долго перење на висока температура од 70 °C

Екстра сушење, прилагодено за сушење пластика

Интензивна зона – долната корпа се прилагодува за перење на масни садови

Home Connect: (преку апликација Home Connect)

Програм дизајниран за чистење на машината за садови

Технологија/Сензорика:

ActiveWater- максимална економичност при користење на водата
Zeolith® сушење – светски рекорд на најниска потрошувачка на ел. енергија во својата класа

DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
Регенеративна електроника
Трослоен самочистечки филтер

Управување/Дисплеј:

PiezoTouchControl – контролите се на допир (црна)

EmotionLight: две моќни LED светилки ја осветлуваат внатрешноста на машината

VarioDrawer – Повеќе место во машината за садови благодарение на трета фиока

Rackmatic – горната корпа се прилагодува по висина (три степени)

Корпи Max Flex со точки на допир во црвена боја

Лесен слајд систем за извлекување на горната корпа

Extra Clean Zone

Преклопни делови во горната корпа (6x)
Преклопни делови во долната корпа (8x)
Отстранлив држач за ножеви во третата корпа
Променлива корпа за прибор за јадење во долната корпа
Чување на шољи со мек силикон во горната корпа (2x)
Чување на шољи во долната корпа (2x)

Сигурност и заштита:

AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава

Внатрешноста од нерѓосувачки челик

Целосна гаранција на производот од 24мес.