SPV6ZMX23E

55.900,оо ден.

SPV6ZMX23E

Опис :

SPV6ZMX23E e seria 6, A+++ ен.класа потполно вградна м. за садови 45см- Zeolith®

Машини за миење садови PerfectDry со Zeolith за совршено сушење, дури и со садови кои тешко се сушат

Капацитет : 10 комплета

Бучавост : 43 dB(A) re 1 pW

Silence program: ултра тивка работа на машината од само 41 dB

ZeolithDrying: светски рекорд во најниска потрошувачка на ел. енергија во својата класа

EmotionLight: две моќни LED светилки ја осветлуваат внатрешноста на машината

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција

Програми/Функции:

Бр.програми 6 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C,  Silence 50 °C, Стакло 40 °C, 1h 65 °C , Плакнење

Број на температури : 6

Број на посебни функции : 3

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

Home Connect: Silence on demand (преку апликација Home Connect)

Екстра сушење, прилагодено за сушење пластика

Програм дизајниран за чистење на машината за садови

Технологија/Сензорика:

ActiveWater- максимална економичност при користење на водата

DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
Регенеративна електроника
Трослоен самочистечки филтер

Управување/Дисплеј:

EmotionLight: две моќни LED светилки ја осветлуваат внатрешноста на машината

PiezoTouchControl – контролите се на допир

TimeLight: статусот на програмата и преостанатото време се јасно прикажзни на подот во висока резолуција

Можност за одложен старт : 1-24 часа

LED дисплеј за повторно полнење на сол

LED дисплеј за повторно полнење на сjaj

Систем на корпи во машината:

VarioDrawer – Повеќе место во машината за садови благодарение на трета фиока

Rackmatic – горната корпа се прилагодува по висина (три степени)

Корпи Max Flex pro

Лесен слајд систем за извлекување на горната корпа

Преклопни делови во горната корпа (3x)
Преклопни делови во долната корпа (6x)
Чување на шољи со мек силикон во горната корпа
Чување на шољи во долната корпа

Простор за складирање на чаши во долната корпа

Сигурност и заштита:

AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава

Внатрешноста од нерѓосувачки челик

Целосна гаранција на производот од 24мес.